7روز ضمانت بازگشت:


رضایت مشتری مهمترین اولویت ایرانو گیفت می‌باشد. به همین سبب ایرانوگیفت درصدد است تا هر سفارش را درمطلوبترین شرایط به دست مشتری برساند. با این وجود،ممکن است مشتریان بعد از تحویل کالا، با مسائلی رو به رو شوند که به این منظور خدماتی را در قالب خدمات پس از فروش ارائه می‌دهیم.

شرایط بازگرداندن کالا:


1-کالای خریداری شده ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.

اشکال وایراد فنی باید حداکثر تا 7روز پس از دریافت کالا،به ایرانو گیفت اطلاع داده شود. فلش‌ها دارای گارانتی 18ماه می باشند که مواردی که فلش مموری مشمول گارانتی نمی شود در بخش گارانتی توضیح داده شده‌اند.لذا خواهشمندیم برگ گارانتی را در این مدت نزد خود نگه دارید.

استفاده از خدمات تنها در صورتی امکان پذیر است که کالا در جعبه و یا همراه با کارت گارانتی و یا رسید خرید بازگردانده شوند.پاره یا مخدوش شدن هریک از موارد نامبرده امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

اشکالات ظاهری در بدنه فلش‌ها مثل سوزاندن، پارگی و ... از طرف شرکت پذیرفته نیست چرا که تمام محصولات در دو مرحله توسط کارشناسان مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرند.

2-اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.

وجود مغایرت،باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش از طریق تلفن،ایمیل و یا تلگرام اطلاع داده شود.اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است،مثل رنگ یا شکل ظاهری،باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

3-اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هرچه سریع‌تر به واحد خدمات پس از فروش اطلاع داده شود.

انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق میگیرد که باز نشده باشد. هیچگونه دخل وتصرف، بازکردن بسته اولیه، پلمپ، برچسب‌ها وحتی نایلون وکیوم، امکان مرجوع کردن را ازبین خواهد برد ، حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.

در صورت صدمه دیدن جعبه در حین ارسال و درخواست برای ارسال جعبه مجدد، مشتری موظف است جعبه ی خراب را به شرکت مرجوع کند.


توجه:


پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود،برای مشتری ارسال می شود. در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد،کالای مزبور به مدت یک ماه به صورت امانت نزد شرکت باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت ایرانو گیفت هیچ مسئولیتی در قبال کالا و زیان وارد بر آن و یا مفقود شدن آن را ندارد.


کالا را چطور ارسال کنید؟

لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش  جداً، خودداری کنید.

برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام مانند کارت گارانتی به همراه کالایاصلی ارسال شود.

برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

درصورت ارسال با پست پیشتاز، عکس و تصویری از رسید پستی تهیه و به تلگرام شرکت ارسال کنید.


هزینه ارسال چگونه خواهد شد؟


اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش برسد، هزینه‌های ارسال به عهده شرکت است.

 برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست باید همراه کالا به شرکت ارسال شود.همچنین تصویری از رسید تهیه و به تلگرام شرکت ارسال شود.

در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان ایرانو گیفت، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.